Strona Główna       Mapa serwisu
Dziś: Wtorek, 19 czerwiec 2018
orzel

Jubileusz 15- lecia Orłów Przedsiębiorczości

Powrót
Patroni konkursu: Beata Tarczyńska – Starosta Gnieźnieński i Stefan Pokładecki – Starszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie oraz reprezentujący partnera jubileuszu Bank Zachodni WBK – Dyrektor Sławomir Stróżyk.
Laureaci ośmiu dotychczasowych edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” w dniu 9 czerwca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego świętowali jubileusz 15 – lecia konkursu. Na uroczystość jubileuszową zaproszenie wystosowali organizatorzy konkursu –

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz gnieźnieński Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości. Partnerem jubileuszu był Bank Zachodni WBK. Przedstawicieli firm nagrodzonych w konkursie oraz zaproszonych gości powitali Starosta Beata Tarczyńska, Cechmistrz Stefan Pokładecki oraz Dyrektor Banku Zachodniego WBK Sławomir Stróżyk. 15 - letnia historia konkursu została zaprezentowana przybyłym gościom na kilkuminutowym filmie. Spotkanie było m.in. okazją do złożenia podziękowań laureatom konkursu za dotychczasowy wkład w rozwój gospodarczy Powiatu Gnieźnieńskiego. Zanim to jednak nastąpiło, obecni na uroczystości wysłuchali interesującego wystąpienia Roberta Kroola, jednego z najlepszych doradców biznesowych w Polsce, który wskazał na kilka kluczowych elementów skutecznego prowadzenia biznesu i tym samym wprowadził w tematykę firm rodzinnych, której poświęcony był w kolejnym punkcie panel dyskusyjny z udziałem laureatów. O wspólnych wartościach, a także o problemach z sukcesją i o wzajemnych relacjach dyskutowali przedstawiciele pierwszego i drugiego pokolenia firm rodzinnych. Pierwszych reprezentowali: Urszula Szeszycka (PHUP Gniezno sp. z o. o. Hurtownia sp. k.), Waldemar Żurowski (Altom sp. z o. o. sp. k.) oraz Leszek Michalak (Rzeźnictwo i wędliniarstwo L. Michalak). Drugie pokolenie było reprezentowane przez: Małgorzatę Mikołajczak (Stolarstwo Mikołajczak A. Mikołajczak) oraz Roberta Chmielewskiego (Complet Chmielewscy sp. j.).

Pierwsza część spotkania zakończyła się mini koncertem w wykonaniu duetu w składzie Jadwiga Tomczyńska (harfa) oraz Maksymilian Ambroziak (gitara basowa). W dalszej części spotkania na laureatów czekał poczęstunek, który stworzył okazję do podjęcia rozmów na tematy biznesowe oraz bliższe poznanie się.

Przypomnijmy, pomysłodawcami i organizatorami konkursu, przeprowadzonego po raz pierwszy w 2001 roku, pod nazwą „Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego”, było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gniezna. W pierwszych dwóch edycjach kapituła konkursu, tworzona przez przedstawicieli organizatorów oraz lokalnych mediów, postanowiła wyróżnić łącznie 35 firm sklasyfikowanych w 6 kategoriach konkursowych.

Od III edycji, konkurs nosi nazwę „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” i odbywa się co dwa lata. Jego organizatorem, obok Starostwa Powiatowego, jest Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. Na przestrzeni lat zmianie uległy zarówno kategorie konkursowe, jak i skład kapituły. Obecnie tworzą ją przedstawiciele lokalnych urzędów i instytucji, organizacji około biznesowych i banków oraz przedsiębiorcy – „Złote Orły Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. Zmieniało się również miejsce i oprawa gali finałowej konkursu: od sali restauracyjnej i koncertu utworów operowych poprzez gnieźnieński teatr i przedstawienie teatralne po aulę I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie i bal laureatów.

Przez 15 lat istnienia konkursu wyróżnionych zostało 119 firm. 89 z nich wzięło udział w konkursie jeden raz. Z pozostałych 30 przedsiębiorstw: 18 uczestniczyło w przedsięwzięciu dwukrotnie, 7 – trzykrotnie, a 5 firm poddało się ocenie aż cztery razy.

Najliczniejszą edycją była czwarta odsłona konkursu, za lata 2005-2007, kiedy to wyróżniono 28 firm. Najmniej podmiotów, po 17, zostało nagrodzonych w drugiej i trzeciej edycji wydarzenia.

Przedsiębiorstwa uczestniczące w konkursie zostały nagrodzone łącznie 178 razy. Najwięcej statuetek, aż 22, przyznano w siódmej edycji konkursu – otrzymało je wówczas 100% firm. W dotychczasowej historii, statuetki „Orła Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” otrzymały także wszystkie podmioty nominowane w kategoriach lider ekologii i innowator. Dziesięć razy przyznano prestiżowy tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”.

W poszczególnych edycjach konkursu laureatami zawsze zostawały firmy, które: inwestowały we własny rozwój, tworzyły nowe miejsca pracy, sumiennie regulowały wszelkie należności, nie naruszały obowiązujących norm i przepisów, stosowały zasady etyki i uczciwej konkurencji, a także spełniały wymagające kryteria regulaminu. Od momentu inauguracji konkursu, kilkanaście nagrodzonych przedsiębiorstw zniknęło jednak z mapy powiatu. Inne zmieniły zakres swojej działalności lub siedzibę, a w niektórych firmach rodzinnych, nastąpiła pokoleniowa „zmiana warty”. Pomimo zmieniających się uwarunkowań prawnych, ekonomicznych i społecznych oraz zapisów regulaminu, konkursowi niezmiennie od 15 lat, przyświecają te same cele: promocja firm z terenu powiatu gnieźnieńskiego, upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki.
 Gości uroczystości witali organizatorzy spotkania.  Patroni konkursu oraz sponsor jubileuszu.  Laureaci konkursu – uczestnicy panelu dyskusyjnego oraz Robert Krool.
 Laureaci konkursu – reprezentacja Gminy Niechanowo.  Podwójnym laureatem konkursu jest m.in. Pietrak Hotel sp. j.  Laureaci konkursu – m.in. w podwójnej roli Podstarsi Cechu Eugeniusz Pawlikowski (Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych Energo - Tech sp. z o. o.) oraz Henryk Kaczor (Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjno-Handlowe Henbud H. Kaczor).
 Na twarzach laureatów zauważalny był dobry nastrój.  Uroczystość poprowadziła Renata Brukiewicz, trener biznesu.  Spotkanie  miało uroczysty charakter.
 Zgromadzonych w auli powitali Starosta Beata Tarczyńska, Cechmistrz Stefan Pokładecki oraz Dyrektor BZ WBK Sławomir Stróżyk.  Historia konkursu została przybliżona wszystkim gościom na kilkuminutowym filmie.  Biznesowa inspiracja  „Jak kształcić elity, czyli od użytecznej edukacji do zyskownych ról ...” wg Roberta Kroola
 Panel dyskusyjny  z udziałem laureatów konkursu pn. „Firmy rodzinne - wspólne wartości, a problem sukcesji i wzajemnych relacji”  Sukcesja wg założycieli firm rodzinnych…  … oraz sukcesja z punktu widzenia następnego pokolenia.
 Laureaci konkursu z okolicznościowymi dyplomami.  Wszystkim laureatom konkursu została wręczona w postaci upominku książka autorstwa Jarosława Sikory oraz Roberta Kroola pt. „Na okruchach uważności. Presja użyteczności”.  Laureaci konkursu z okolicznościowymi dyplomami.
 Laureaci konkursu z okolicznościowymi dyplomami.  Laureaci konkursu z okolicznościowymi dyplomami.  Laureaci konkursu z okolicznościowymi dyplomami.
 Laureaci konkursu z okolicznościowymi dyplomami.  Wspólne pamiątkowe zdjęcie laureatów.  Wśród magicznych dźwięków harfy.
 Mini koncert w wykonaniu duetu: Jadwiga Tomczyńska i Maksymilian Ambroziak.  Laureaci konkursu.  O związkach kultury z biznesem przekonywał Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, który zachęcał do wsparcia IX edycji Akademii Gitary w tym roku.

Fot. Jerzy Andrzejewski, archiwum Starostwa Powiatowego w Gnieźnie

Laureaci IX edycji konkursu "Orzeł Powiatu
Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2015-2017"
AD Consulting Biuro Rachunkowe Doradztwo Gospodarcze i Finansowe Kursy i Szkolenia Anna Drejza
Alfatex sp. z o. o.
Apteka Starfarma (S2Pharmacy sp. z o. o.)
Auto Centrum Partner Renault Krystyna Sanok
Centrum Finansowo-Doradcze FINexpert sp. z o. o.
Chem-Glas sp. z o. o. sp. k.
Complet Chmielewscy sp. j.
Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Wajm sp. j.
Gabis s. c. S. Gąsior, G. Gąsior, I. Gąsior
Hurtownia Agma-Rol Maciej Ogórkiewicz
Inter-Lers sp. z o. o.
Kancelaria Pośrednictwa i Obrotu Nieruchomościami EL-X Edyta Eliks
Karczma Czerwone Korale (F. H. U. „Wróblewski” Radosław Wróblewski)
La Dolce Vita Ristorante & Sila Restaurant (Deliciis sp. z o. o.)
Manufaktura tortów i ciast (Handel i usługi Katarzyna Bruch)
Modro sp. z o. o.
Nowel – Instalacje Elektryczne Henryk Nowaczyk
P. P. H. U. Klimat Danuta Orlikowska
P. P. H. U. Lismar sp. z o. o.
P. P. H. U. Liwma Art Emilia Rychwalska
Projektowanie Nadzory Wykonawstwo w Branży Elektrycznej Maciej Galantowicz
Roltech Sławomir Kaczor
Zakład Elektro Instalatorstwo Elektryczne Jerzy Zobel
LAUREACI

Alfabetyczna lista wszystkich laureatów konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
ZŁOTE ORŁY

Tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to zaszczytne wyróżnienie, które po raz pierwszy zostało przyznane w 2011 roku. „Złote Orły” to ambasadorzy konkursu i powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
    www.gospodarka.powiat-gniezno.pl Zamów Newsletter
Licznik odwiedzin: 61992
Copyright by Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 2013 ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno