Strona Główna       Mapa serwisu
Dziś: Wtorek, 19 czerwiec 2018
orzel

„Najdoskonalsi” z powiatu gnieźnieńskiego

Powrót
Planasa Polska sp. z o.o. - Branżowe Centrum Badań i Certyfikacji z siedzibą w Poznaniu zaprezentowało podmioty wyróżnione certyfikatem jakości „Primus Nominatus” /łac./ „Nominowany Najdoskonalszym” w edycji za rok 2015.

Ideą przedsięwzięcia jest uhonorowanie i promowanie tych przedsiębiorstw, które wykazują się wyjątkową starannością i dbałością w zakresie zaspokajania potrzeb klienta w swojej codziennej działalności oraz jakością oferowanych wyrobów i usług.

W gronie 22 laureatów znalazły się trzy firmy z terenu powiatu gnieźnieńskiego, w tym uhonorowana w konkursie „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2011-2013” firma Planasa Polska sp. z o. o. z siedzibą w Gnieźnie. Laureat VII edycji przedsięwzięcia w kategorii eksporter, tym razem uzyskał certyfikat jakości oraz statuetkę „Srebrny Primus Nominatus” za: ciągłe doskonalenie odmian roślin materiału szkółkarskiego, a w szczególności innowacyjnych i przystosowanych do każdego rodzaju klimatu truskawek, malin, borówek oraz szparagów i owoców pestkowych.

Firma Planasa powstała w 1973 roku jako szkółka truskawek i szparagów, której celem była poprawa jakości tych produktów. Ma swoją siedzibę w Hiszpanii oraz oddziały we Francji, Włoszech, Polsce, Meksyku, Chile i w Stanach Zjednoczonych. Planasa stale opracowuje nowe odmiany roślin korzystając z nowoczesnych urządzeń oraz z doświadczenia naukowców. W pracy stosuje klasyczne metody hodowli, bez modyfikacji genetycznych, a wyniki jej działań chronione są przez prawa hodowców roślin. Firma posiada osiem centrów eksperymentalnych w różnych miejscach świata, w których prowadzi badania, obserwacje i testy nowych odmian oraz dysponuje obszarami uprawnymi o łącznej powierzchni ponad 1000 ha. W Polsce Planasa jest obecna od 15 lat - w miejscowości Przysieka posiada gospodarstwo, w którym produkuje sadzonki. Planasa to niekwestionowany lider w produkcji sadzonek truskawki i szparaga w Polsce, jedna z najlepiej rozpoznawanych firm w rejonie basenu morza śródziemnego. Materiał szkółkarski wyprodukowany w Polsce cieszy się niekwestionowaną renomą. 95% produkcji trafia na eksport: 80% do Włoch, a reszta do Hiszpanii i Grecji.

Oprócz Planasy wyróżnione zostały również firmy:
  • Intermilk sp. z o.o. z siedzibą w Rzegnowie (gm. Łubowo) – certyfikatem jakości i statuetką „Srebrny Primus Nominatus” za: rzetelność, terminowość i zachowanie standardów bezpieczeństwa w zakresie skupu i sprzedaży hurtowej mleka oraz artykułów nabiałowych,
  • Zakład Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z siedzibą w Cielimowie (gm. Niechanowo) – certyfikatem jakości „Primus Nominatus” za: profesjonalizm w zakresie budowy, montażu i zapewnienia serwisu oznakowania autostrad i dróg jezdnych w zakresie obsługi sygnalizacji świetlnej oraz systemów oświetleniowych.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Laureaci IX edycji konkursu "Orzeł Powiatu
Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2015-2017"
AD Consulting Biuro Rachunkowe Doradztwo Gospodarcze i Finansowe Kursy i Szkolenia Anna Drejza
Alfatex sp. z o. o.
Apteka Starfarma (S2Pharmacy sp. z o. o.)
Auto Centrum Partner Renault Krystyna Sanok
Centrum Finansowo-Doradcze FINexpert sp. z o. o.
Chem-Glas sp. z o. o. sp. k.
Complet Chmielewscy sp. j.
Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Wajm sp. j.
Gabis s. c. S. Gąsior, G. Gąsior, I. Gąsior
Hurtownia Agma-Rol Maciej Ogórkiewicz
Inter-Lers sp. z o. o.
Kancelaria Pośrednictwa i Obrotu Nieruchomościami EL-X Edyta Eliks
Karczma Czerwone Korale (F. H. U. „Wróblewski” Radosław Wróblewski)
La Dolce Vita Ristorante & Sila Restaurant (Deliciis sp. z o. o.)
Manufaktura tortów i ciast (Handel i usługi Katarzyna Bruch)
Modro sp. z o. o.
Nowel – Instalacje Elektryczne Henryk Nowaczyk
P. P. H. U. Klimat Danuta Orlikowska
P. P. H. U. Lismar sp. z o. o.
P. P. H. U. Liwma Art Emilia Rychwalska
Projektowanie Nadzory Wykonawstwo w Branży Elektrycznej Maciej Galantowicz
Roltech Sławomir Kaczor
Zakład Elektro Instalatorstwo Elektryczne Jerzy Zobel
LAUREACI

Alfabetyczna lista wszystkich laureatów konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
ZŁOTE ORŁY

Tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to zaszczytne wyróżnienie, które po raz pierwszy zostało przyznane w 2011 roku. „Złote Orły” to ambasadorzy konkursu i powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
    www.gospodarka.powiat-gniezno.pl Zamów Newsletter
Licznik odwiedzin: 61992
Copyright by Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 2013 ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno