Strona Główna       Mapa serwisu
Dziś: Czwartek, 20 czerwiec 2019
orzel

Rusza VIII edycja konkursu pn. „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”

Powrót
Patroni konkursu: Beata Tarczyńska – Starosta Gnieźnieński i Stefan Pokładecki – Starszy Cechu Dziś w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zainaugurowano 8. edycję konkursu pn. „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. 
Organizatorami przedsięwzięcia są Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. Tym razem kapituła konkursu oceni dorobek firm za lata 2013-2015.

Uroczystej inauguracji konkursu dokonali Beata Tarczyńska – Starosta Gnieźnieński i Stefan Pokładecki – Starszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie – patroni konkursu. W spotkaniu uczestniczyli również Jerzy Berlik – Wicestarosta Gnieźnieński oraz członkowie tegorocznej Kapituły, którzy odebrali okolicznościowe akty nominacji.

Cel konkursu
Celem konkursu jest promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki. Patronat nad konkursem piastują Starosta Gnieźnieński oraz Starszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Konkurs „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” jest adresowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Warunkiem udziału w przedsięwzięciu jest spełnienie kryteriów uczestnictwa określonych w regulaminie oraz dostarczenie do biura konkursu wypełnionego i podpisanego przez uczestnika konkursu formularza zgłoszeniowego w terminie wyznaczonym przez organizatorów.

Zgłoszenie do udziału w konkursie można uzyskać poprzez organizatorów, przedstawicieli kapituły lub ze strony włodarzy gmin zlokalizowanych na terenie powiatu. Przedsiębiorstwo może również samo zgłosić swój akces do konkursu. W tym przypadku należy załączyć pisemną rekomendację ze strony co najmniej dwóch innych firm z terenu powiatu. Zgłoszeń można dokonywać do dnia 2 lutego br.

Kapituła dokona weryfikacji wszystkich zgłoszeń, a w dalszym etapie również i formularzy wypełnionych przez zainteresowane firmy. W marcu odbędą się wizytacje w siedzibach firm - kandydatów do nagrody. Zwieńczeniem konkursu będzie gala finałowa połączona z balem laureatów zaplanowana na sobotę, 18 kwietnia 2015 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Kategorie konkursowe
Konkurs jest adresowany do małych i średnich firm z terenu powiatu według następujących kategorii konkursowych:
 1. Debiut gospodarczy
 2. Lider ekologii
 3. Mikro-przedsiębiorstwo
 4. Małe-przedsiębiorstwo
 5. Średnie-przedsiębiorstwo
 6. Eksporter
 7. Inwestor
 8. Innowator
Kapituła
W skład kapituły konkursu wchodzą przedstawiciele takich instytucji jak: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie, Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego, Federacja Konsumentów w Gnieźnie, Inspektorat ZUS w Gnieźnie oraz kilku wiodących banków gnieźnieńskich, a także złoci laureaci konkursu, czyli trzykrotni zdobywcy najwyższych laurów w trzech różnych kategoriach w dotychczasowych siedmiu edycjach konkursu.

Wszystkie zgłoszone do konkursu firmy będą zweryfikowane m.in. pod względem jakości wykonywanych usług / produktów, rozwoju firmy na przestrzeni ostatnich lat, warunków pracy, terminowości regulowania zobowiązań wobec skarbu państwa, etyki działalności firmy, wyglądu zewnętrznego firmy i estetyki obiektów przedsiębiorstwa. Przed ostateczną decyzją o przyznaniu poszczególnych nagród regulaminowych każda firma zostanie zwizytowana przez wybranych członków kapituły konkursu w miejscu prowadzonej działalności.

Korzyści dla laureatów
Laureatom konkursu zostaną wręczone następujące nagrody regulaminowe:
 • certyfikat jakości,
 • nominacja do tytułu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2013-2015”,
 • tytuł „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2013-2015”.
Wszystkie firmy nagrodzone w konkursie będą miały zapewnioną promocję ze strony organizatorów poprzez:
 • prezentację laureatów na uroczystej gali finałowej,
 • reklamę laureatów za pośrednictwem stron internetowych organizatorów konkursu,
 • informacje przekazywane do prasy lokalnej,
 • rekomendacje laureatów do innych konkursów gospodarczych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.
Ponadto, każdy wyróżniony podmiot otrzyma:
 • 30-45 sekundowy telewizyjny spot reklamowy prezentowany podczas gali finałowej, z możliwością jego wykorzystania na własne potrzeby,
 • relację z gali na płycie DVD,
 • zestaw zdjęć z gali na płycie CD/DVD.
Co się zmieniło od ostatniej edycji?
Konkurs jest nieprzerwanie organizowany od 2001 roku, od 2003 roku z trybie co 2 lata. Mimo to, konkurs ulega pewnym zmianom, tak aby na bieżąco zachować atrakcyjną formułę dla firm, do których jest adresowany.

Mając na uwadze dotychczasowy dorobek oraz stały proces kreacji marki przedsięwzięcia, po zakończonej VII edycji konkursu, została stworzona specjalna strona internetowa dedykowana wszystkim dotychczasowym laureatom konkursu pod adresem: www.orzelprzedsiebiorczosci.pl. W celu lepszej wizualizacji graficznej przedsięwzięcia została również stworzona identyfikacja wizualna konkursu.

Ponadto, na wniosek Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, decyzją Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej udzielone zostało prawo ochronne na znak towarowy słowno-graficzny „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. Tym samym marka konkursu jest chroniona prawem. Zasady korzystania z logo i nazwy konkursu zostały uregulowane w regulaminie używania znaku towarowego identyfikującego konkurs "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości" przyjętego uchwałą nr 1276 Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego z dnia 27 sierpnia 2014 r.

Finansowanie konkursu
Konkurs oraz uroczysta gala finałowa połączona z balem są finansowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie oraz przez samych laureatów konkursu. Dodatkowo przy VII edycji konkursu w roku 2013 organizatorom udało się pozyskać sponsora generalnego – PKO Bank Polski.

Pliki do pobrania:
 Wręczanie aktów powołania na członka kapituły konkursu przez patronów konkursu  Wręczanie aktów powołania na członka kapituły konkursu przez patronów konkursu  Wręczanie aktów powołania na członka kapituły konkursu przez patronów konkursu
 Wręczanie aktów powołania na członka kapituły konkursu przez patronów konkursu  Członkowie kapituły konkursu: „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2013-2015”  Członkowie kapituły konkursu: „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2013-2015”
 Patroni konkursu: Beata Tarczyńska – Starosta Gnieźnieński i Stefan Pokładecki – Starszy Cechu  Inauguracja VIII edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2013-2015”  Inauguracja VIII edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2013-2015”

pko logo

SPONSOR GENERALNY VIII EDYCJI KONKURSU – PKO BANK POLSKI
Laureaci IX edycji konkursu "Orzeł Powiatu
Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2015-2017"
AD Consulting Biuro Rachunkowe Doradztwo Gospodarcze i Finansowe Kursy i Szkolenia Anna Drejza
Alfatex sp. z o. o.
Apteka Starfarma (S2Pharmacy sp. z o. o.)
Auto Centrum Partner Renault Krystyna Sanok
Centrum Finansowo-Doradcze FINexpert sp. z o. o.
Chem-Glas sp. z o. o. sp. k.
Complet Chmielewscy sp. j.
Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Wajm sp. j.
Gabis s. c. S. Gąsior, G. Gąsior, I. Gąsior
Hurtownia Agma-Rol Maciej Ogórkiewicz
Inter-Lers sp. z o. o.
Kancelaria Pośrednictwa i Obrotu Nieruchomościami EL-X Edyta Eliks
Karczma Czerwone Korale (F. H. U. „Wróblewski” Radosław Wróblewski)
La Dolce Vita Ristorante & Sila Restaurant (Deliciis sp. z o. o.)
Manufaktura tortów i ciast (Handel i usługi Katarzyna Bruch)
Modro sp. z o. o.
Nowel – Instalacje Elektryczne Henryk Nowaczyk
P. P. H. U. Klimat Danuta Orlikowska
P. P. H. U. Lismar sp. z o. o.
P. P. H. U. Liwma Art Emilia Rychwalska
Projektowanie Nadzory Wykonawstwo w Branży Elektrycznej Maciej Galantowicz
Roltech Sławomir Kaczor
Zakład Elektro Instalatorstwo Elektryczne Jerzy Zobel
LAUREACI

Alfabetyczna lista wszystkich laureatów konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
ZŁOTE ORŁY

Tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to zaszczytne wyróżnienie, które po raz pierwszy zostało przyznane w 2011 roku. „Złote Orły” to ambasadorzy konkursu i powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
    www.gospodarka.powiat-gniezno.pl Zamów Newsletter
Licznik odwiedzin: 99963
Copyright by Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 2013 ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno / RODO