Strona Główna       Mapa serwisu
Dziś: Wtorek, 19 czerwiec 2018
orzel

Rozwijamy pasje i kształtujemy młodego człowieka

Utworzono: środa, 18 grudzień 2013 10:58
Powrót
Dariusz Witkowski - prezes zarządu organu prowadzącego Językową Szkołę Podstawową Prymus w Gnieźnie, laureat VII edycji  konkursu w kategorii: debiut gospodarczyRozmowa z panem Dariuszem Witkowskim - prezesem zarządu organu prowadzącego Językową Szkołę Podstawową Prymus w Gnieźnie, laureatem VII edycji konkursu w kategorii: debiut gospodarczy.

Językowa Szkoła Podstawowa Prymus to prywatna szkoła podstawowa, która posiada prawa szkoły publicznej. Proszę powiedzieć co jest największym wyróżnikiem Państwa szkoły?

Idea powstania Prymusa zrodziła się gdy stwierdziłem, że dzieci uczące się języka angielskiego na dodatkowych zajęciach w ENGLISH 4U (szkoła oferująca kursy językowe) totalnie nudzą się na zajęciach angielskiego w szkole publicznej, ponieważ ich poziom kompetencji językowej przekracza znacznie to, co oferuje szkoła. Powstał więc pomysł, żeby stworzyć placówkę, która postawi przed młodymi ludźmi wyzwania na miarę ich możliwości, i w której nie będzie nudy. Z czystym sumieniem, mogę więc powiedzieć, że wyróżnikiem naszej szkoły, zarówno na rynku placówek publicznych jak i prywatnych, jest szereg dodatkowych zajęć prowadzonych przez specjalistów (historia w języku angielskim, język rosyjski, szachy, taniec, sztuka, karate, capoeira, piłka nożna, edukacja medialna), które rozwijają uczniowskie pasje i wszechstronnie kształtują młodego człowieka.

Szkoła rozpoczęła swoją działalność 1 września 2012 roku. Co się od tego dnia zmieniło w bieżącym funkcjonowaniu szkoły?

Kolejnym wyróżnikiem Prymusa są ciągłe zmiany. Minął zaledwie rok od rozpoczęcia działalności, a my zmieniliśmy siedzibę przenosząc się do eleganckiego, nowoczesnego i oferującego komfortowe warunki pracy budynku w centrum edukacji REGIMENT. Codziennie myślimy nad wprowadzaniem kolejnych ulepszeń i nowoczesnych narzędzi dydaktycznych. Nasze pracownie posiadają tablice interaktywne, mamy mobilną pracownię komputerową oraz bezprzewodowy internet w szkole. Jesteśmy konsekwentni w realizowaniu celów, a jednocześnie elastyczni w doborze nowych zajęć. Modyfikujemy zajęcia tak, aby były interesujące dla dzieci np.: po roku nauki karate, wprowadziliśmy capoeira. Jako placówka rozwijamy swoją działalność, gdyż obecnie w skład naszego portfolio edukacyjnego wchodzą: Językowa Szkoła Podstawowa, Językowe Przedszkole, Żłobek Prymus oraz szkoła językowa ENGLISH 4U.

Wspomniał Pan, że od tego roku szkolnego oferta Prymusa została wzbogacona o Językowe Przedszkole i Żłobek. Proszę powiedzieć, skąd wziął się pomysł na uruchomienie obu placówek?

Przedszkole to marzenie. Od dawna specjalizujemy się w nauce języka angielskiego dzieci. W związku z tym chcieliśmy wykorzystać fakt, że mamy dużą wiedzę, bardzo dobre programy irewelacyjnych nauczycieli, którzy doskonale wiedzą jak uczyć małe dzieci. Jednak angielski to nie wszystko. Specjalistyczne zajęcia z matematyki, stosunkowo małe grupy, bardzo ambitne nauczycielki wychowania przedszkolnego i szeroki wachlarz rozwijających pomocy edukacyjnych sprawiają, że dzieci, ku zadowoleniu swoich rodziców i nas, czynią fantastyczne postępy w rozwoju umysłowym. Natomiast duża sala do zajęć sportowych czy dwupiętrowa sala zabaw ze zjeżdżalnią, przeszkodami i basenem z kulkami świetnie wpływają na rozwój fizyczny naszych dzieci. Jeśli chodzi o żłobek, to skorzystaliśmy ze wsparcia funduszy unijnych, dzięki którym stworzyliśmy najmłodszym dzieciom miejsce, którego dotychczas w naszym mieście nie było: dzieci ze żłobka uczą się angielskiego, mają zajęcia z logopedii, dogoterapii, gimnastykę, korzystają z sali zabaw oraz sali gimnastycznej.

Czy prawdą jest, że w przyszłości Prymus zamierza poszerzyć swoją ofertą o gimnazjum?

Tak, to prawda. W roku 2015 uruchomimy gimnazjum, dla naszych absolwentów szkoły podstawowej. Większość naszych uczniów ukończy 6 klasę szkoły podstawowej na poziomie B1+, a niektórzy na poziomie B2 z języka angielskiego. Zarówno w języku angielskim, jak i rosyjskim będą się dobrze komunikować w mowie i piśmie. Nie wyobrażam sobie, aby trafili do innego gimnazjum. Co więcej, gimnazjum otworzy nam nowe możliwości wykorzystywania zdobytej wiedzy w szkole podstawowej. Już dziś tworzę plany na dodatkowe przedmioty, na kolejny język i całą wizję naszego gimnazjum.

Widać zatem, że Prymus, pomimo postępującego niżu demograficznego, systematycznie rozwija swoją ofertę. W Polsce słychać o setkach zamykanych szkół, a tymczasem Pan rozwija swoją działalność. Nie boi się Pan tego zjawiska?

Nasze przedszkole i szkoła zawsze będą małe. Wydaje mi się, że dla nas nie ma więc znaczenia czy jest wyż czy niż. Zaprojektowałem szkołę, której absolwent świetnie komunikuje się po angielsku i rosyjsku, bardzo dobrze radzi sobie z matematyki, ma wiedzę i umiejętności praktyczne, rozwija swoje pasje, wie jak grać w szachy, umie tańczyć i jest przedsiębiorczy. Uczeń jest naprawdę indywidualnie traktowany. Taka szkoła nie może kosztować 100 czy 200 zł. Na początku obawiałem się czy w Gnieźnie rodziców stać na taką szkołę. Jednak sam jestem przykładem osoby, której rodzice płacili bardzo duże pieniądze na naukę języka angielskiego, nie szukając najtańszych rozwiązań, ale najlepszych. Dzisiaj im za to bardzo dziękuję i sam mając dwójkę dzieci wiem, że edukacja dziecka bardzo się opłaca, dlatego też między innymi dla nich stworzyliśmy Przedszkole i Szkołę Prymus.

Co trzeba zrobić, aby zapisać dziecko do szkoły Prymus? Jakie warunki muszą być spełnione, aby dziecko zostało przyjęte?

Do końca grudnia należy dostarczyć formularz aplikacyjny dziecka. Następnie dziecko wraz z rodzicami uczestniczy w rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której przedstawiamy wizję szkoły oraz próbujemy się dowiedzieć, czy nasza wizja jest spójna z wizją rodziców. W czasie rozmowy, możemy poznać dziecko. Pierwszeństwo przy zapisie mają dzieci, które są absolwentami naszego przedszkola jak również, których rodzeństwo uczęszcza do naszej szkoły. Może się zdarzyć, że nie przyjmiemy dzieci, które mają duży potencjał z powodu braku wolnych miejsc. Jest nam bardzo przykro, ale chcąc utrzymać indywidualne podejście do ucznia, wysoki poziom nauczania oraz dać szansę rozwoju talentu, nie możemy otwierać trzech lub więcej klas w jednym roczniku. Nie będziemy w Prymusie robić szkoły masowej, przeważnie ograniczymy się tylko do jednej klasy.

Podsumowując, proszę powiedzieć czym dla Pana było zdobycie tytułu Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości?

Bardzo sympatyczne wyróżnienie, które cieszy oraz motywuje do dalszej pracy. Bardzo podoba mi się idea uroczystej gali, podczas której można spotkać wielu przedsiębiorców, którzy odnoszą duże sukcesy. Moim zdaniem jest to jedna z niewielu imprez na styku urzędu i biznesu, podczas której czuć pozytywnego ducha przedsiębiorczości i zauważalne jest szczere uznanie dla przedsiębiorców, dzięki którym rozwija się nasze miasto i powiat. Moim marzeniem i celem jest, aby za kilkanaście lat stanąć raz jeszcze w gronie nagrodzonych tuż obok obecnych lub przyszłych uczniów Językowej Szkoły Podstawowej Prymus.

Dziękuję za rozmowę.

 Wnętrza nowego budynku Językowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola Prymus mieszczącego się przy ul. Artyleryjskiej 1 w Gnieźnie  Przedszkolaki w dniu uroczystego pasowania  Uczniowie I klasy Językowej Szkoły Podstawowej Prymus

fot. Fotostube
archiwum Językowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola Prymus

 

Laureaci IX edycji konkursu "Orzeł Powiatu
Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2015-2017"
AD Consulting Biuro Rachunkowe Doradztwo Gospodarcze i Finansowe Kursy i Szkolenia Anna Drejza
Alfatex sp. z o. o.
Apteka Starfarma (S2Pharmacy sp. z o. o.)
Auto Centrum Partner Renault Krystyna Sanok
Centrum Finansowo-Doradcze FINexpert sp. z o. o.
Chem-Glas sp. z o. o. sp. k.
Complet Chmielewscy sp. j.
Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Wajm sp. j.
Gabis s. c. S. Gąsior, G. Gąsior, I. Gąsior
Hurtownia Agma-Rol Maciej Ogórkiewicz
Inter-Lers sp. z o. o.
Kancelaria Pośrednictwa i Obrotu Nieruchomościami EL-X Edyta Eliks
Karczma Czerwone Korale (F. H. U. „Wróblewski” Radosław Wróblewski)
La Dolce Vita Ristorante & Sila Restaurant (Deliciis sp. z o. o.)
Manufaktura tortów i ciast (Handel i usługi Katarzyna Bruch)
Modro sp. z o. o.
Nowel – Instalacje Elektryczne Henryk Nowaczyk
P. P. H. U. Klimat Danuta Orlikowska
P. P. H. U. Lismar sp. z o. o.
P. P. H. U. Liwma Art Emilia Rychwalska
Projektowanie Nadzory Wykonawstwo w Branży Elektrycznej Maciej Galantowicz
Roltech Sławomir Kaczor
Zakład Elektro Instalatorstwo Elektryczne Jerzy Zobel
LAUREACI

Alfabetyczna lista wszystkich laureatów konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
ZŁOTE ORŁY

Tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to zaszczytne wyróżnienie, które po raz pierwszy zostało przyznane w 2011 roku. „Złote Orły” to ambasadorzy konkursu i powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
    www.gospodarka.powiat-gniezno.pl Zamów Newsletter
Licznik odwiedzin: 61992
Copyright by Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 2013 ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno