Strona Główna       Mapa serwisu
Dziś: Niedziela, 24 marzec 2019
orzel

Gala „Orłów” z udziałem niemieckiego partnera

Utworzono: piątek, 22 maj 2009 12:34
Powrót
Na uroczystą galę ogłoszenia wyników V edycji konkursu gospodarczego „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2007-2009”, skierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw z terenu powiatu gnieźnieńskiego, w dniach 14-16 maja 2009r., władze powiatu gnieźnieńskiego zaprosiły delegację z zaprzyjaźnionego, partnerskiego powiatu Teltow-Fläming.   Stronę niemiecką reprezentowali:
  • Holger Lademann - wicestarosta pełniący jednocześnie funkcję kierownika decernatu ds. budowy i utrzymania dróg, rolnictwa i ochrony środowiska,
  • Berndt Schütze - kierownik decernatu ds. rolnictwa w powiecie Teltow-Fläming,
  • Herbert Vogler - prezes Agencji Wspierania Gospodarki w powiecie Teltow-Fläming.
Zgodnie z programem wizyty, w pierwszym dniu pobytu w Gnieźnie, niemieccy goście zwiedzili i zapoznali się z dorobkiem trzech firm nominowanych w konkursie „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2007-2009”. Niemieckojęzyczni delegaci poznali kulisy działania i funkcjonowania firm:
  • „Stolarstwo Mikołajczak” z Niechanowa,
  • „Anbud” firma remontowo - budowlana Andrzej Łykowski z Witkowa,
  • Bosh Service Czerniak z Gniezna.
Honory gospodarzy terenu pełnili: Agnieszka Rzempała - Chmielewska - dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Agata Białas, odpowiedzialna za współpracę zagraniczną w gnieźnieńskim starostwie oraz Juliusz Trojanowski - wiceprezes Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. w Gnieźnie (GARG).

Zainteresowanie lokalną przedsiębiorczością strony niemieckiej wynika z faktu podobnych doświadczeń obu stron w dobie kryzysu gospodarczego. Temat ten zdominował również wieczorne spotkanie. Podczas uroczystej kolacji wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego, Dariusz Pilak, wyjaśnił wątpliwości i kwestie związane ze stanem gospodarki naszego powiatu, przedstawił także strategię władz powiatowych mającą na celu przeciwdziałanie recesji gospodarczej.

Kolejny dzień pobytu naszych zagranicznych gości stanowiła wycieczka szlakiem gnieźnieńskich zabytków, a największą atrakcję - przejażdżka ponad 120-letnią gnieźnieńską kolejką wąskotorową.

Podczas wizyty w Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego wiceprezes Juliusz Trojanowski oprowadził gości po Centrum Obsługi Inwestora, miejscu pierwszego kontaktu zainteresowanych procesem inwestycyjnym w powiecie gnieźnieńskim. Przedstawił zasady działania centrum, które zapewnia profesjonalne doradztwo i wsparcie przedsiębiorcom zainteresowanym inwestycjami bezpośrednimi bądź podejmowaniem wspólnych przedsięwzięć gospodarczych.

Kulminacyjnym punktem wizyty niemieckiej delegacji w naszym powiecie był jej udział w gali wręczenia nagród wyróżnionym firmom - laureatom konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2007-2009” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. Finałowa gala odbyła się w Teatrze im. Aleksandra Fredry, a o jej muzyczną oprawę zapewnił zespół „Rajlender”. Tak jak wszyscy uczestnicy uroczystości, już w części mniej oficjalnej, goście zza Odry świetnie bawili się podczas spektaklu wprawdzie w języku polskim, ale komedia pomyłek, a w takiej konwencji utrzymana jest sztuka „Z rączki do rączki” w reżyserii Tomasza Szymańskiego, ma wymowę międzynarodową, stąd atmosfera dobrej zabawy towarzyszyła zarówno Polakom, jak i Niemcom.

W ostatnim dniu pobytu w Gnieźnie, przedstawiciele powiatu Teltow-Fläming wzięli udział w spotkaniu ze starostą gnieźnieńskim, Krzysztofem Ostrowskim, podczas którego omawiano zagadnienia związane z przyszłymi inwestycjami w naszym powiecie.

Laureaci IX edycji konkursu "Orzeł Powiatu
Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2015-2017"
AD Consulting Biuro Rachunkowe Doradztwo Gospodarcze i Finansowe Kursy i Szkolenia Anna Drejza
Alfatex sp. z o. o.
Apteka Starfarma (S2Pharmacy sp. z o. o.)
Auto Centrum Partner Renault Krystyna Sanok
Centrum Finansowo-Doradcze FINexpert sp. z o. o.
Chem-Glas sp. z o. o. sp. k.
Complet Chmielewscy sp. j.
Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Wajm sp. j.
Gabis s. c. S. Gąsior, G. Gąsior, I. Gąsior
Hurtownia Agma-Rol Maciej Ogórkiewicz
Inter-Lers sp. z o. o.
Kancelaria Pośrednictwa i Obrotu Nieruchomościami EL-X Edyta Eliks
Karczma Czerwone Korale (F. H. U. „Wróblewski” Radosław Wróblewski)
La Dolce Vita Ristorante & Sila Restaurant (Deliciis sp. z o. o.)
Manufaktura tortów i ciast (Handel i usługi Katarzyna Bruch)
Modro sp. z o. o.
Nowel – Instalacje Elektryczne Henryk Nowaczyk
P. P. H. U. Klimat Danuta Orlikowska
P. P. H. U. Lismar sp. z o. o.
P. P. H. U. Liwma Art Emilia Rychwalska
Projektowanie Nadzory Wykonawstwo w Branży Elektrycznej Maciej Galantowicz
Roltech Sławomir Kaczor
Zakład Elektro Instalatorstwo Elektryczne Jerzy Zobel
LAUREACI

Alfabetyczna lista wszystkich laureatów konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
ZŁOTE ORŁY

Tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to zaszczytne wyróżnienie, które po raz pierwszy zostało przyznane w 2011 roku. „Złote Orły” to ambasadorzy konkursu i powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
    www.gospodarka.powiat-gniezno.pl Zamów Newsletter
Licznik odwiedzin: 94199
Copyright by Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 2013 ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno / RODO