Strona Główna       Mapa serwisu
Dziś: Wtorek, 19 czerwiec 2018
orzel

Orły poszybowały, czyli przyznano nagrody gospodarcze powiatu za lata 2009 - 2011

Utworzono: wtorek, 24 maj 2011 15:25
Powrót
Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011Uroczystą galą finałową połączoną z balem laureatów w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie w dniu 20 maja 2011 roku zakończyła się VI edycja konkursu promującego najlepsze lokalne podmioty gospodarcze.

Patronat nad przedsięwzięciem, którego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, sprawowali Starosta Gnieźnieński – Dariusz Pilak oraz Starszy Cechu – Stefan Pokładecki.

Konkurs jest adresowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw mających swoją siedzibę na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Tegoroczna odsłona ruszyła z końcem ubiegłego roku. Wówczas to kapituła w składzie:
  1. Agnieszka Rzempała – Chmielewska – Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju gnieźnieńskiego starostwa,
  2. Anna Wegner – Kierownik Biura Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie,
  3. Małgorzata Matczak – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie,
  4. Juliusz Trojanowski – Prezes Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o.,
  5. Waldemar Serocki – Prezes Federacji Konsumentów w Gnieźnie,
  6. Mariusz Jaroniewski – Kierownik Inspektoratu ZUS w Gnieźnie,
  7. Sławomir Jakubowski – Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Gnieźnie,
  8. Eugeniusz Jasiński – Dyrektor Banku BPH S.A – oddział w Gnieźnie,
  9. Zygmunt Pirogowicz – Dyrektor Banku PKO BP S.A. – oddział w Gnieźnie,
rozpoczęła prace nad weryfikacją i oceną zgłoszonych kandydatur. Zaproszenie do udziału w konkursie skierowano do blisko 100 podmiotów, spośród których ostatecznie wyłoniono 20. Laureaci to firmy, które m. in.: inwestowały we własny rozwój, tworzyły nowe miejsca pracy, sumiennie regulowały wszelkie należności, nie naruszały obowiązujących norm i przepisów, stosowały zasady etyki i uczciwej konkurencji, a także spełniały szczegółowe kryteria regulaminu dla poszczególnych kategorii, którymi były:
  • debiut gospodarczy,
  • mikroprzedsiębiorstwo,
  • małe przedsiębiorstwo,
  • średnie przedsiębiorstwo,
  • lider ekologii,
  • inwestor,
  • innowator.
Uroczystość, w której udział wzięli: patroni, przedstawiciele organizatorów, członkowie kapituły, gnieźnieńscy parlamentarzyści oraz reprezentanci zaprzyjaźnionego Powiatu Teltow – Fläming w osobach: Herbert Vogler – prezes Agencji Rozwoju Gospodarczego Powiatu Teltow – Fläming oraz Siegmund Trebschuh – pełnomocnik Starosty Powiatu Teltow – Fläming ds. promocji gospodarczej rozpoczęła się ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem nagród wyróżnionym przedsiębiorcom, spośród których szesnastu otrzymało statuetkę, natomiast cztery firmy uhonorowano nominacjami. Ponadto, po raz pierwszy, trzykrotnym zdobywcom najwyższych laurów przyznane zostały tytuły: „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. Zaszczytne wyróżnienie otrzymało pięć firm:
  • Altom sp. z o.o. sp. k.,
  • Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska "Milenium",
  • Sofex Mirosław Gąsior s. j.,
  • Auto Sanok Stefan Sanok,
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAWA Jan Walczak,
które tym samym zostały zaproszone do udziału w pracach kapituły przy kolejnych edycjach konkursu. O oprawę muzyczną głównej części imprezy oraz balu laureatów zadbał zespół Coolik.

Przypomnijmy, konkurs gospodarczy powiatu gnieźnieńskiego od 2002 roku organizuje Starostwo Powiatowe w Gnieźnie we współpracy w I i II edycji ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Miasta Gniezna, a od III edycji z Cechem Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie.

Laureaci VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011”:

KATEGORIA: DEBIUT GOSPODARCZY KATEGORIA: MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO KATEGORIA: MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO KATEGORIA: ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWO KATEGORIA: INWESTOR KATEGORIA: INNOWATOR KATEGORIA: LIDER EKOLOGII Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym firmom!

W VI edycji konkursu w 7 kategoriach wyróżniono 20 firm.

Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011”
Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011”
Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011”
Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” Uczestnicy VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011”


Galę prowadzili dziennikarze: Joanna Gronikowska i Rafał Muniak, a o oprawę muzyczną zadbał zespół Coolik.

Prowadzący galę: Joanna Gronikowska i Rafał Muniak Prowadzący galę: Joanna Gronikowska i Rafał Muniak Prowadzący galę: Joanna Gronikowska i Rafał Muniak oraz zespół Coolik
Zespół Coolik Zespół Coolik


Patronami honorowymi konkursu byli: Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i Starszy Cechu Stefan Pokładecki, a kapitułę konkursu tworzyli przedstawiciele organizatorów, lokalnych instytucji okołobiznesowych i kilku wiodących banków.

Patroni konkursu: Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i Starszy Cechu Stefan Pokładecki Patroni konkursu: Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i Starszy Cechu Stefan Pokładecki Patroni konkursu: Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i Starszy Cechu Stefan Pokładecki
Członkowie kapituły konkursu Członkowie kapituły konkursu Członkowie kapituły konkursu


Gośćmi uroczystości byli m. in. reprezentanci zaprzyjaźnionego Powiatu Teltow – Fläming: Herbert Vogler – prezes Agencji Rozwoju Gospodarczego Powiatu Teltow – Fläming oraz Siegmund Trebschuh – pełnomocnik Starosty Powiatu Teltow – Fläming ds. promocji gospodarczej, a także senator Piotr Gruszczyński i poseł Tadeusz Tomaszewski.

Patroni konkursu oraz goście z Powiatu Teltow – Fläming Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i Herbert Vogler – prezes Agencji Rozwoju Gospodarczego Powiatu Teltow – Fläming Goście uroczystości: senator Piotr Gruszczyński i poseł Tadeusz Tomaszewski


Werdykt kapituły w kategorii debiut gospodarczy przedstawiła Małgorzata Matczak – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie, a nagrody wręczyli patroni honorowi konkursu: Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak oraz Cechmistrz Stefan Pokladecki.

Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii debiut gospodarczy Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii debiut gospodarczy Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii debiut gospodarczy
Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii debiut gospodarczy Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii debiut gospodarczy


W kategorii mikroprzedsiębiorstwo werdykt kapituły odczytał Eugeniusz Jasiński – Dyrektor Banku BPH o/Gniezno, a nagrody wręczyli: Robert Andrzejewski - Wicestarosta Gnieźnieński oraz Henryk Kaczor – Podstarszy Cechu.

Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii mikroprzedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii mikroprzedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii mikroprzedsiębiorstwo
Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii mikroprzedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii mikroprzedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii mikroprzedsiębiorstwo


Juliusz Trojanowski, Prezes Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o., przedstawił werdykt kapituły w kategorii małe przedsiębiorstwo, a nagrody wręczyli: Alina Kujawska-Matanda – członek zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Stefan Pokładecki – Starszy Cechu.

Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii małe przedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii małe przedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii małe przedsiębiorstwo
Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii małe przedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii małe przedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii małe przedsiębiorstwo


Werdykt kapituły w kategorii średnie przedsiębiorstwo przedstawiła Anna Wegner – Kierownik Biura Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, a statuetki laureatom wręczyli: Dariusz Pilak – Starosta Gnieźnieński oraz Henryk Kaczor – Podstarszy Cechu. 

Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii średnie przedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii średnie przedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii średnie przedsiębiorstwo
Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii średnie przedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii średnie przedsiębiorstwo Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii średnie przedsiębiorstwo


Liderom ekologii statuetki wręczyli: Cechmistrz Stefan Pokładecki i Wicestarosta Gnieźnieński Robert Andrzejwski, a werdykt kapituły przedstawił Zygmunt Pirogowicz – Dyrektor Banku PKO Bank Polski o/Gniezno.

Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii lider ekologii Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii lider ekologii Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii lider ekologii
Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii lider ekologii Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii lider ekologii Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii lider ekologii


W kategorii inwestor werdykt kapituły zaprezentował Waldemar Serocki – Prezes Federacji Konsumentów w Gnieźnie, a laureatom wyróżnienia wręczyli: Alina Kujawska-Matanda – członek zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Henryk Kaczor – Podstarszy Cechu.

Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii inwestor Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii inwestor Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii inwestor
Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii inwestor Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii inwestor


Werdykt kapituły w kategorii innowator przedstawiła Agnieszka Rzempała-Chmielewska – Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, a statuetki laureatom wręczyli: Dariusz Pilak – Starosta Gnieźnieński oraz Stefan Pokładecki – Starszy Cechu.

Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii innowator Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii innowator Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii innowator
Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii innowator Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii innowator Wręczenie nagród laureatom VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011” w kategorii innowator


Pięciu Złotym Orłom Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości laury wręczyli: Dariusz Pilak – Starosta Gnieźnieński, Robert Andrzejewski – Wicestarosta Gnieźnieński, Alina Kujawska-Matanda – członek zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Cechmistrz Stefan Pokładecki oraz Podstarszy Cechu – Henryk Kaczor.

Wręczenie wyróżnień „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” Wręczenie wyróżnień „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” Wręczenie wyróżnień „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”
Wręczenie wyróżnień „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” Wręczenie wyróżnień „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” Wręczenie wyróżnień „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”
Wręczenie wyróżnień „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” Wręczenie wyróżnień „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”


Wspólne pamiątkowe zdjęcie laureatów VI edycji przedsięwzięcia, patronów konkursu
i członków kapituły oraz toast na cześć laureatów.

Wspólne zdjęcie laureatów VI edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009-2011”, patronów konkursu oraz członków kapituły Toast na cześć laureatów Toast na cześć laureatów

fot. Jerzy Andrzejewski,
archiwum Starostwa Powiatowego w Gnieźnie
oraz Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie

 

Laureaci IX edycji konkursu "Orzeł Powiatu
Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2015-2017"
AD Consulting Biuro Rachunkowe Doradztwo Gospodarcze i Finansowe Kursy i Szkolenia Anna Drejza
Alfatex sp. z o. o.
Apteka Starfarma (S2Pharmacy sp. z o. o.)
Auto Centrum Partner Renault Krystyna Sanok
Centrum Finansowo-Doradcze FINexpert sp. z o. o.
Chem-Glas sp. z o. o. sp. k.
Complet Chmielewscy sp. j.
Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Wajm sp. j.
Gabis s. c. S. Gąsior, G. Gąsior, I. Gąsior
Hurtownia Agma-Rol Maciej Ogórkiewicz
Inter-Lers sp. z o. o.
Kancelaria Pośrednictwa i Obrotu Nieruchomościami EL-X Edyta Eliks
Karczma Czerwone Korale (F. H. U. „Wróblewski” Radosław Wróblewski)
La Dolce Vita Ristorante & Sila Restaurant (Deliciis sp. z o. o.)
Manufaktura tortów i ciast (Handel i usługi Katarzyna Bruch)
Modro sp. z o. o.
Nowel – Instalacje Elektryczne Henryk Nowaczyk
P. P. H. U. Klimat Danuta Orlikowska
P. P. H. U. Lismar sp. z o. o.
P. P. H. U. Liwma Art Emilia Rychwalska
Projektowanie Nadzory Wykonawstwo w Branży Elektrycznej Maciej Galantowicz
Roltech Sławomir Kaczor
Zakład Elektro Instalatorstwo Elektryczne Jerzy Zobel
LAUREACI

Alfabetyczna lista wszystkich laureatów konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
ZŁOTE ORŁY

Tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to zaszczytne wyróżnienie, które po raz pierwszy zostało przyznane w 2011 roku. „Złote Orły” to ambasadorzy konkursu i powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
    www.gospodarka.powiat-gniezno.pl Zamów Newsletter
Licznik odwiedzin: 61992
Copyright by Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 2013 ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno