Strona Główna       Mapa serwisu
Dziś: Poniedziałek, 25 marzec 2019
orzel

Znamy już „Orły Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego 2002 roku”

Utworzono: czwartek, 15 maj 2003 13:03
Powrót
Laureaci konkursu „Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego 2002”W dniu 9 maja 2003r. w hotelu Pietrak w Gnieźnie odbyła się gala finałowa konkursu „Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego 2002”. Była to II edycja konkursu, organizatorami którego było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Gniezna.  

„Orzeł Przedsiębiorczości Powiatu Gnieźnieńskiego 2002 roku” został przeprowadzony w następujących kategoriach: produkcja, rzemiosło, handel hurtowy, handel detaliczny, rolnictwo i usługi. Kapituła oceniając poszczególne firmy brała pod uwagę: rozwój firmy, wizerunek firmy, jakość usług, towarów, innowacyjność i nowatorstwo, osiągnięcia w innych konkursach, a także udział firmy w życiu społeczności lokalnej.

KATEGORIA: PRODUKCJA

I miejsce i statuetkę Orła Przedsiębiorczości - LNB Poland sp. z o.o. z Kiszkowa
LNB Poland sp. z o.o. to lider na krajowym rynku w produkcji pełnego zestawu dodatków paszowych przeznaczonych do wszystkich gatunków i grup technologicznych zwierząt gospodarskich. Od 1999 roku firma znajduje się na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego, w gminie Kiszkowo. Firma LNB charakteryzuje się bardzo dużym zaangażowaniem w życiu społeczności lokalnej – jest sponsorem Domu Dziecka w Gnieźnie, żużla oraz wielu przedsięwzięć organizowanych przez szkoły. LNB Poland sp. z o.o. jest ponadto laureatem licznych nagród i wyróżnień przyznawanych na targach, wystawach branżowych i konkursach.

II miejsce - Rolnicza Spółdzielnia Mleczarska „Rolmlecz”, Zakład Mleczarski w Gnieźnie
Początki Spółdzielni Mleczarskiej w Gnieźnie datuje się na rok 1927. Od 2001 roku zakład jest częścią Rolniczej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomiu „Rolmlecz”. Po różnych perypetiach firma odzyskała stabilizację na rynku, a dzięki poniesionym inwestycjom i zaprowadzonej restrukturyzacji Zakład Mleczarski w Gnieźnie ponownie konkuruje z największymi producentami branży mleczarskiej w Polsce. Od pewnego czasu zakład specjalizuje się w serach pleśniowych i salami.

III miejsce - Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „Zet – Be” z Czerniejewa
Firma „Zet – Be” powstała w 1992 roku. Właścicielem firmy jest pan Zbigniew Burchardt. „Zet – Be” to uznany na rynku producent ręcznie robionych krówek o niepowtarzalnym smaku: śmietankowym, kakaowym i słodowym. Specjalnością firmy jest produkcja krówek w owijkach reklamowych. Z tej formy promocji skorzystało już ponad 100 zleceniodawców firmy „Zet – Be”.

KATEGORIA: RZEMIOSŁO – Kapituła postanowiła w tej kategorii przyznać dwie nagrody:

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - Rubel z Kłecka
Firma Rubel to firma rodzinna z wieloletnią tradycją. Została założona w 1945 roku przez Jakuba Rubla, ojca obecnego właściciela – Ryszarda Rubla. Punktem zwrotnym w rozwoju firmy było rozpoczęcie w latach 90–tych działalności eksportowej. Uruchomiono produkcję drabin drewnianych i stołów do tapetowania. Firma Rubel charakteryzuje się znaczącym dorobkiem na rzecz rzemiosła o czym m.in. świadczy ilość przeszkolonych uczniów oraz przyznanie przez Izbę Rzemieślniczą już w roku 1986 srebrnej odznaki „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”.

II miejsce - Zakład Stolarski Andrzej Mikołajczak z Niechanowa
Zakład Stolarski założony został w roku 1965 przez Bruno Krawczyka, który z biegiem lat zakład rozbudowywał, wyposażał w maszyny i urządzenia, pozyskiwał zaufanie klientów. W roku 1998 firmę przejął zięć Andrzej Mikołajczak, który kontynuuje dzieło swojego teścia. Podstawową specjalnością zakładu jest stolarka budowlana, w szczególności drzwi, schody, meble kuchenne, w tym eurokuchnie ze sprzętem pod zabudowę, meble biurowe oraz niestandardowe wyposażenie restauracji i hoteli.

KATEGORIA: HANDEL HURTOWY - Kapituła postanowiła w tej kategorii nie przyznawać nagrody głównej.

Wyróżnienie – PHU „Tadex” Tadeusz Miękiszak z Gniezna
Firma „Tadex”, wykonująca usługi budowlane, powstała w 1971 roku, natomiast w roku 1996 została uruchomiona hurtownia farb i tapet. Właścicielem firmy jest pan Tadeusz Miękiszak. Hurtownia oferuje najczęściej towar w cenie producenta. Zakupiony towar jest dostarczany własnym transportem.

Wyróżnienie – Jutar sp. j. z Łagiewnik Kościelnych, gmina Kiszkowo
Firma Jutar powstała w 1995 roku. Właścicielami firmy są panowie Olgierd Jurek i Andrzej Tarnogrodzki. Przez pierwsze dwa lata swojej działalności firma zajmowała się produkcją wyrobów mięsnych i ich sprzedażą na terenie całego kraju. Obecnie zakres działania firmy Jutar skupia się wyłącznie na produkcji i sprzedaży półtusz.

KATEGORIA: HANDEL DETALICZNY

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości – „Symix” z Gniezna
Firma „Symix” powstała w 1990 roku. Właścicielem jest pani Sylwia Szymczak. Jubiler „Symix” oferuje w stałej sprzedaży pełen asortyment jubilerski o uznanej jakości w skali kraju. Firma bardzo czynnie bierze udział w życiu społecznym – jest jednym z głównych sponsorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku jej grania. Ponadto „Symix” wspiera materialnie Towarzystwo Kresów Południowo-Wschodnich, Hufiec ZHP, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie, Stowarzyszenie „Promyk” w Gnieźnie, osoby niepełnosprawne, szkoły i wiele innych inicjatyw.

II miejsce - Przedsiębiorstwo Handlowe „Jubiler” z Gniezna
„Jubiler” to uznana marka od wielu lat. Przedsiębiorstwo Handlowe „Jubiler” jako spółka pracownicza powstało w 1993 roku będąc spadkobiercą 50–letniej tradycji przedsiębiorstwa państwowego „Jubiler”. Firma może pochwalić się posiadaniem wielu atestów Krajowej Komisji Artystycznej „Cepelia” w Poznaniu. Wiele wyrobów ma zastrzeżone wzory w Urzędzie Patentowym. Specjalnością firmy „Jubiler” są miniaturki znanych obiektów architektonicznych, m.in. Katedry Gnieźnieńskiej.

III miejsce - FHU Hurt-Detal „Fabiszak” Józef Fabiszak z Niechanowa
Firma powstała w 1989 roku. Od samego początku istnienia właściciel firmy pan Józef Fabiszak dba o jej rozwój. Obecnie Firma „Fabiszak”, to dwa sklepy wielobranżowe: w Niechanowie i Żydowie. Miła obsługa, podnoszenie kwalifikacji pracowników, dobre ceny oraz różnego typu promocje i upusty powodują, że sklepy „Fabiszak”, cieszą się stałym zainteresowaniem kupujących.

KATEGORIA: ROLNICTWO – Kapituła postanowiła w tej kategorii przyznać dwie nagrody:

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo sp. z o.o.
Firma powstała w 1994 roku. Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo posiada status spółki o charakterze strategicznym o szczególnym znaczeniu dla państwa. Gospodarstwo zajmuje 3446 ha użytków rolnych, utrzymuje inwentarz żywy w ilości 1800 szt. bydła, 8000 szt. trzody chlewnej oraz 2200 szt. owiec. Uzyskane przez spółkę plony w roku 2001 wyniosły 59 q/ha, wobec średniej w woj. Wielkopolskim 35 q/ha. Przez cały okres działalności spółka osiąga zyski z produkcji. W latach 2000 i 2001 firma była nominowana przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa do nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Gospodarstwo Rolne”.

II miejsce – Petroestry sp. z o.o. z Malczewa, gmina Niechanowo
Petroestry to najmłodsza firma biorąca udział w konkursie – powstała w 2002 roku. Zajmuje się kontraktacją i skupem rzepaku, produkcją oleju rzepakowego i makuchu rzepakowego, zaopatrywaniem rolnictwa w środki produkcji. Planowana jest również produkcja biokomponentów. Firma Petroestry posiada jedyną w kraju linię tłoczącą amerykańskiej firmy Anderson International Corporation Cleveland Ohio. Produkty powstające w firmie posiadają analizy chemiczne produktów wydane przez Akademię Rolniczą w Poznaniu.

KATEGORIA: USŁUGI

I miejsce i statuetka Orła Przedsiębiorczości - Przedsiębiorstwo Kapitałowo – Inwestycyjne „Chrobry” z Gniezna
Firma „Chrobry” rozpoczęła działalność w 1995 roku. Właścicielem i jednocześnie prezesem jest pan Zbigniew Modro. Głównym obszarem działania firmy jest: pośrednictwo finansowe - kredyty gotówkowe, ratalne, hipoteczne, leasing finansowy oraz działalność pomocnicza związana z ubezpieczeniami. „Chrobry” jest partnerem GE Capital Bank, który wchodzi w skład jednego z największych koncernów świata General Electric Company. Firma dysponuje siecią blisko 600 przedstawicielstw na terenie całego kraju. Miarą skuteczności i rzetelności działania firmy jest grono kilkuset tysięcy zadowolonych klientów. Firma "Chrobry" to również laureat wielu konkursów organizowanych przez redakcje „Puls Biznesu” oraz „Rzeczpospolitą”.

II miejsce - Firma Ogólnobudowlana „Dekbud” Wojciech Jerzakowski z Gniezna
Zakład Dekarski założył w roku 1987 Wojciech Michał Jerzakowski. Zakład systematycznie poszerzał zakres swoich usług, co doprowadziło w roku 1993 do zmiany profilu i nazwy firmy na „Dekbud”. W roku 1998 nowym właścicielem firmy został syn – Wojciech Jerzakowski Jr. Firma powiększyła swoją działalność o usługi transportowe oraz handel materiałami budowlanymi. W roku 2001 podjęto skuteczną decyzję o rozpoczęciu wdrażania Zintegrowanego Systemu Zarządzania ISO.

II miejsce - Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych „Energo – Tech” Eugeniusz Pawlikowski z Niechanowa
„Energo-Tech” to firma o prawie trzydziestoletniej historii. Istnieje od 1974 roku. Założycielem i właścicielem firmy jest pan Eugeniusz Pawlikowski. Głównym zakresem działania firmy jest wykonawstwo sieci energetycznych i instalatorstwo elektryczne. Firma cechuje się najwyższą jakością świadczonych usług, co pozwoliło na uzyskanie zleceń na poważne i odpowiedzialne prace na terenie miasta Poznania i całego kraju (takich jak: Stary Rynek, Most Teatralny i Fara w Poznaniu oraz prace dla takich firm jak: M1 w Poznaniu, Beiersdorf-Lechia, Auchan w Komornikach, Wrigley, Volkswagen, stacje paliw BP, ESSO, SHELL i in.).

III miejsce - Hotel „Victoria” z Łubowa
Właścicielem hotelu jest Hanif Suraiya. Hotel powstał w 1996 roku, początkowo z ilością 10 pokoi. W roku 2000 dobudowano nową część hotelową. Obecnie dysponuje on 28 pokojami. Na miejscu dostępna jest sala konferencyjna dla 100 osób, sauna, kiosk z pamiątkami i kantorem wymiany walut. Budynek hotelowy posiada charakterystyczny styl orientalny. Uwagę gości zwraca ekskluzywna restauracja, w której można posmakować nie tylko dań kuchni polskiej, ale i międzynarodowej.

KATEGORIA SPECJALNA
Zgodnie z regulaminem konkursu Kapituła postanowiła przyznać nagrodę specjalną dla podmiotu, który w sposób szczególny wyróżnił się w pracy na rzecz społeczności lokalnej i rozwoju Powiatu Gnieźnieńskiego. Statuetkę „Orła Przedsiębiorczości” w kategorii specjalnej otrzymała Spółdzielnia „Dozór” z Gniezna.
Spółdzielnia „Dozór” powstała w 1950 roku. Od 1992 roku, tj. od momentu usamodzielnienia się spółdzielni firma odnotowuje dynamiczny rozwój. Zakres działania spółdzielni to: monitoring, ochrona, usługi techniczne odnowy mienia, drukarnia oraz warsztaty terapii zajęciowej. I właśnie za prowadzenie warsztatów terapii zajęciowej Kapituła konkursu postanowiła wyróżnić firmę „Dozór”. Warsztaty terapii zajęciowej w Gnieźnie powstały z inicjatywy p. Krystyny Chlasty – Prezesa Zarządu Spółdzielni „Dozór”. Funkcjonuje w oparciu o umowę zawartą 1 kwietnia 1996 roku z Wojewódzkim Ośrodkiem ds. Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, w szczególności z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym z dodatkową niepełnosprawnością ruchową. W warsztatach jednocześnie może uczestniczyć 50 osób. WTZ są wielką szansą dla osób niepełnosprawnych, marginalizowanych społecznie z uwagi na swoją niepełnosprawność.

Laureaci IX edycji konkursu "Orzeł Powiatu
Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2015-2017"
AD Consulting Biuro Rachunkowe Doradztwo Gospodarcze i Finansowe Kursy i Szkolenia Anna Drejza
Alfatex sp. z o. o.
Apteka Starfarma (S2Pharmacy sp. z o. o.)
Auto Centrum Partner Renault Krystyna Sanok
Centrum Finansowo-Doradcze FINexpert sp. z o. o.
Chem-Glas sp. z o. o. sp. k.
Complet Chmielewscy sp. j.
Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Wajm sp. j.
Gabis s. c. S. Gąsior, G. Gąsior, I. Gąsior
Hurtownia Agma-Rol Maciej Ogórkiewicz
Inter-Lers sp. z o. o.
Kancelaria Pośrednictwa i Obrotu Nieruchomościami EL-X Edyta Eliks
Karczma Czerwone Korale (F. H. U. „Wróblewski” Radosław Wróblewski)
La Dolce Vita Ristorante & Sila Restaurant (Deliciis sp. z o. o.)
Manufaktura tortów i ciast (Handel i usługi Katarzyna Bruch)
Modro sp. z o. o.
Nowel – Instalacje Elektryczne Henryk Nowaczyk
P. P. H. U. Klimat Danuta Orlikowska
P. P. H. U. Lismar sp. z o. o.
P. P. H. U. Liwma Art Emilia Rychwalska
Projektowanie Nadzory Wykonawstwo w Branży Elektrycznej Maciej Galantowicz
Roltech Sławomir Kaczor
Zakład Elektro Instalatorstwo Elektryczne Jerzy Zobel
LAUREACI

Alfabetyczna lista wszystkich laureatów konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
ZŁOTE ORŁY

Tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to zaszczytne wyróżnienie, które po raz pierwszy zostało przyznane w 2011 roku. „Złote Orły” to ambasadorzy konkursu i powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
    www.gospodarka.powiat-gniezno.pl Zamów Newsletter
Licznik odwiedzin: 94217
Copyright by Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 2013 ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno / RODO