Strona Główna       Mapa serwisu
Dziś: Czwartek, 08 grudzień 2022
orzel

Wizytówki gnieźnieńskich „Orłów Przedsiębiorczości”

Utworzono: środa, 04 maj 2011 15:10
Powrót
orzelFinaliści VI edycji konkursu: „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2009–2011” to często firmy rodzinne, które na co dzień pielęgnują wielkopolski kult pracy organicznej.

Wyróżnione podmioty godnie promują region w kraju i na świecie: wytwarzane produkty docierają do wielu odległych miejsc, a świadczone usługi charakteryzują się najwyższą jakością. Dziś przedstawiamy kolejną grupę laureatów.
 1. Salon drzwi „NIKI” – laureat w kategorii: Mikroprzedsiębiorstwo
  ul. Żeromskiego 26
  62-200 Gniezno
  tel.: (61) 424-57-83
  fax: (61) 424-57-83
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  www.drzwiniki.pl

  Pani Agnieszka Gulczyńska – właścicielka Salonu drzwi „NIKI”, rozpoczęła działalność gospodarczą w październiku 2007 roku, po uzyskaniu dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy. Salon oferuje stolarkę drzwiową oraz fachowy montaż wszystkich sprzedawanych produktów. Początkowo miał w swej ofercie drzwi produkowane przez trzy firmy, natomiast aktualnie swoim klientom, często pozyskiwanym z polecenia, proponuje drzwi od ponad dziesięciu różnych, wiodących producentów. Ponadto, w pierwszym roku swego funkcjonowania była to firma jednoosobowa, natomiast obecnie zatrudnia czterech pracowników gwarantujących profesjonalną obsługę. Zwiększenie asortymentu i zatrudnienia to efekt wielu realizowanych zleceń. Kolejnym planowanym etapem rozwoju firmy ma być otwarcie dużego salonu. Poza tym, w latach 2008 – 2010 Salon drzwi „NIKI” był sponsorem drużyny żużlowej Start Gniezno.

 2. PUH „WODKAN” Tadeusz Szustek – laureat w kategorii: Małe przedsiębiorstwo
  ul. Słoneczna 19
  62-200 Gniezno
  tel.: (61) 426-47-88
  fax: (61) 426-47-88
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  Firma „WODKAN” rozpoczęła swoją działalność w 1976 roku. Wówczas zatrudniała 4 osoby, a głównym przedmiotem działalności były usługi montażu wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnych. W latach 90-tych przedsiębiorstwo przekształciło i rozszerzyło swój profil: zmieniło charakter świadczonych usług zmontażu instalacji wewnętrznych na budowę sieci wodociągowych oraz rozpoczęło działalność handlową, którą realizuje prowadząc własny sklep. Oferowany, szeroki i różnorodny, asortyment jest nieustannie powiększany tak, by zadowolić klientów, którymi przede wszystkim są firmy montujące sieci wodno-kanalizacyjne i instalacyjne. Natomiast w zakresie sieci wodociągowych, „WODKAN” świadczy swoje usługi na obszarze powiatu gnieźnieńskiego, m.in. obsługując i konserwując sieć na terenie całej gminy Niechanowo, a także bierze udział w przetargach dotyczących budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Rozszerzenie zakresu prowadzonej działalności spowodowało wzrost zatrudnienia – obecnie firma „WODKAN” zatrudnia 25 osób.

 3. Gnieźnieńska Szkoła Wyższa „Milenium” (do 31.12.2011r. – Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska „Milenium”) – laureat
  w kategorii: Średnie przedsiębiorstwo
  ul. Pstrowskiego 3a
  62-200 Gniezno
  tel.: (61) 425-75-70
  fax: (61) 425-53-54
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  www.milenium.edu.pl

  Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno – Menedżerska “Milenium” funkcjonuje na gnieźnieńskim rynku szkolnictwa wyższego od 2003 roku. Wśród różnorodnej oferty uczelni na uwagę zasługuje Akademickie Gimnazjum „Milenium”, które zainaugurowało swoją działalność 1 września 2010 roku. Celem placówki jest takie wykształcenie ucznia, aby miał dobrze ugruntowaną wiedzę oraz opanowane niezbędne umiejętności potrzebne do sprawnego funkcjonowania w życiu i rzeczywistości szkolnej. Oferta szkoły adresowana jest do młodzieży ambitnej, dostrzegającej wartość edukacji, chcącej rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę pedagogiczną, w doskonałych warunkach lokalowych wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt multimedialny i audiowizualny, w małych oddziałach zapewniających nie tylko kameralną atmosferę, ale przede wszystkim gwarantujących bezpieczeństwo. Ponadto, swoim uczniom szkoła proponuje atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań, zajęcia artystyczne, wycieczki, a rodzicom zapewnia ścisłą współpracę umożliwiającą bieżące sprawdzanie postępów w nauce i frekwencji uczniów oraz gwarantuje niewysokie i niezmienne czesne.

 4. Sofex Mirosław Gąsior spółka jawna – laureat w kategorii: Lider ekologii
  ul. Kiszkowska 1
  62-200 Gniezno
  tel.: (61) 428-46-00
  fax: (61) 428-46-04
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  www.sofex.com.pl

  Firma Sofex powstała w 1992 roku i od początku swego istnienia zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych. Jest firmą rodzinną, która przez blisko dwie dekady funkcjonowania, zrealizowała szereg inwestycji, których efektem jest nowoczesny zakład zatrudniający obecnie 140 osób. W ramach prowadzonej działalności podejmuje również działania proekologiczne i prośrodowiskowe, m. in. w zakresie zagospodarowania odpadów. W 2009 roku spółka dokonała zakupu rębaka i brykieciarki oraz nowego systemu ogrzewania hal produkcyjnych. Dzięki temu, odpady poprodukcyjne powstałe w stolarni, za pomocą rębaka są rozdrabniane, a następnie trafiają do automatycznego systemu spalania, natomiast nadwyżki zrębków są prasowane przez brykieciarkę i odsprzedawane w postaci brykietów. Zagospodarowywane są również odpady tkanin i włókien poprzez ich przekazywanie odpowiednim firmom do dalszego przetworzenia, m. in. na tkaniny podkładowe i filcowe, ponownie używane do produkcji mebli. Z kolei odpady pianki poliuretanowej są rozdrabniane i używane jako wypełnienie poduszek dekoracyjnych. Ponadto, firma m. in.: do klejenia pianki poliuretanowej stosuje klej oparty na wodnej dyspersji lateksu neoprenowego, który spełnia najwyższe normy przepisów ochrony środowiska oraz przeciwpożarowych. Sofex to solidna firma, bezpieczny partner w interesach, laureat IV i V edycji konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” w kategoriach: Eksporter oraz Średnie przedsiębiorstwo.

 5. Stolarstwo Mikołajczak Andrzej Mikołajczak – laureat w kategorii: Innowator
  ul. Kolejowa 2
  62-220 Niechanowo
  tel.: (61) 427-25-13
  fax: (61) 427-25-13
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  www.stolarstwo-mikolajczak.pl

  Firma Stolarstwo Mikołajczak funkcjonuje na rynku od 1965 roku. Specjalizuje się w wykonywaniu nietypowych zamówień, realizowanych na indywidualne projekty klienta, a oferta firmy obejmuje m. in.: drzwi, okna, schody, meble kuchenne i biurowe, itp. Produktem wyjściowym do wykonania zamówienia jest najwyższej jakości sezonowe i wysuszone drewno, natomiast klientami zakładu są firmy i instytucje oraz osoby prywatne. Firma, zatrudniająca aktualnie 17 osób, zapewnia: pomiar, fachowe doradztwo, dowóz własnym transportem oraz montaż u klienta. Stolarstwo Mikołajczak to laureat szeregu konkursów i zdobywca m.in.: takich tytułów jak: „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2007 – 2009” w kategorii: Lider ekologii, Przedsiębiorca dla Klimatu czy Innowacyjna Firma. Przejawem kontynuacji wprowadzania innowacyjnych rozwiązań przez firmę „Stolarstwo Mikołajczak” jest realizowany obecnie projekt, współfinansowany ze środków unijnych, który ma na celu modernizację zakładu poprzez zakup nowoczesnej obrabiarki CNC sterowanej numerycznie w pięciu osiach. Nabycie obrabiarki to inwestycja w innowacyjną technologię, która umożliwi jeszcze lepsze zaspokojenie oczekiwań i potrzeb klientów, a w konsekwencji przyczyni się do podniesienia konkurencyjności firmy.

Uroczysta prezentacja laureatów konkursu wraz z przyznaniem nagród odbędzie się na gali w dniu 20 maja 2011 roku o godz. 18.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, przy ul. Kostrzewskiego 3. Bezpośrednio po gali odbędzie się Bal Laureatów VI edycji konkursu. Pierwszeństwo udziału w balu zostało zastrzeżone dla gości laureatów. Mimo to istnieje możliwość zakupienia zaproszeń na bal. Kontakt w tej sprawie z sekretariatem konkursu: Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, ul. Jana Pawła II 9/10, tel./fax. +48 61 426 17 68; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Laureaci X edycji konkursu "Orzeł Powiatu
Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2017-2019"
Alfatex sp. z o. o.
Arcum Gabinet Fizjoterapii mgr Norbert Synoracki
Bovelli Bedding sp. z o. o.
Cfactory sp. z o. o. (Językowa Szkoła Podstawowa Prymus)
FGP Polska sp. z o. o.
Good Investment Anna Kozłowska (Dobry Browar)
Handel i usługi Katarzyna Bruch (Manufaktura tortów i ciast)
Liderpool Konrad Plucner
Modro sp. z o. o.
Projektowanie Nadzory Wykonawstwo w Branży Elektrycznej Maciej Galantowicz
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Patom” (Gościniec nad dwoma stawami, Pizzeria na Kawiarach)
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne „Arwibud” Artur Czyż
Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej PIS sp. z o. o.
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Buno” s. c. Paweł Burzyński, Piotr Nowak
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Forplast Agnieszka Śmigowska, Marek Walaszczyk s. c.
P. P. H. U. Klimat Danuta Orlikowska
Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Adrian Dopierała
Sklepy Spożywcze Krzysztof Kula sp. j. (Jagoda Sam)
Smuszkiewicz s. c. Hanna Smuszkiewicz Sławomir Smuszkiewicz
Spółdzielnia Dozór w Gnieźnie
Stomatologia Estetyczna Cezary Fryca
StyLOVE włosy Katarzyna Bełdzikowska
Tanken Ł. A. Wejerowscy sp. j.
Teccon sp. z o. o. sp. k.
Zakład Elektryczny, Elektroinstalacje Tomasz Basiński, Piotr Szyszko – Elektroin
LAUREACI

Alfabetyczna lista wszystkich laureatów konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości"

więcej...
ZŁOTE ORŁY

Tytuł „Złoty Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” to zaszczytne wyróżnienie, które po raz pierwszy zostało przyznane w 2011 roku. „Złote Orły” to ambasadorzy konkursu i powiatu gnieźnieńskiego.

więcej...
    www.gospodarka.powiat-gniezno.pl Zamów Newsletter
Licznik odwiedzin: 125851
Copyright by Starostwo Powiatowe w Gnieźnie 2013 ul. Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno / RODO